• E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • |
  • Telefon: +48 792 239 545

Technologia

W naszej pracy stosujemy cynkowanie ogniowe, spawanie MIG/MAG, malowanie proszkowe. Każde z tych elementów decyduje o jakości, trwałości oraz estetyce wykonanej pracy.CYNKOWANIE OGNIOWE:

Cynkowanie ogniowe polega na zanurzeniu przygotowanego w odpowiedni sposób elementu stalowego w ciekłym cynku. Dzięki takim działaniom na całej powierzchni stali wytwarza się powłoka cynkowa. Jednak przed właściwym procesem cynkowania elementy stalowe muszą być odpowiednio przygotowane przez obróbkę chemiczną, która ma na celu usunięcie z powierzchni zanieczyszczeń i rdzy.Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 1 Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 2 Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 3 Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 4 Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 5 Armetal Zaune - cynkowanie ogniowe - 6
 Cynkowanie odbywa się zwykle w temperaturze 440 – 450ºC. W tej temperaturze następuje szybka reakcja żelaza i cynku, w wyniku której powstają warstwy stopowe, które decydują o bardzo dobrej przyczepności do podłoża stalowego.OKRES TRWAŁOŚCI POWŁOKI CYNKOWEJ:

W warunkach miejskich ubytek ten wynosi około 3 µm, w atmosferze nieskażonej natomiast ok. 2 µm. Tak więc praktycznie w niezbyt agresywnych warunkach trwałość powłoki cynkowej wynosi od 35 do 50 lat.

Spawanie MIG/MAG

Spawanie MIG/MAG (ang. Metal Inert Gas / Metal Active Gas) – spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (MIG) lub aktywnych (MAG). Natomiast jako gazy osłonowe aktywne –dwutlenek węgla lub jego mieszaninę z argonem. W metodzie MIG/MAG łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem a elektrodą w postaci drutu. Do różnych metali stosowane są odpowiednie druty elektronowe.

Armetal Zaune - spawanie MIG/MAG - 1
 Malowanie proszkowe:

Malowanie proszkowe to proces, polegający na nałożeniu farby w postaci proszku (dzięki użyciu farby proszkowej jej cząsteczki równomiernie osadzą się na malowanym przedmiocie) na metal, za pomocą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Należy pamiętać, że każdy element musi być ówcześnie oczyszczony chemicznie lub mechanicznie. Następnie, pomalowane elementy umieszczamy w piecu ustawionym na temperaturę ok. 200 stopni i zostawiamy tam nasze części przez ok. 20min. Dzięki takim zabiegom uzyskamy stopnienie i utwardzenie powłoki.Armetal Zaune - malowanie proszkowe - 1 Armetal Zaune - malowanie proszkowe - 2 Armetal Zaune - malowanie proszkowe - 3 Armetal Zaune - malowanie proszkowe - 4
Created by hi-websites